“Star Wars Holiday Special”доби Лего третман на Disney Plus

“Star Wars Holiday Special”доби Лего третман на Disney Plus

Едно од најозлогласените настани во историјата на „ Војна на Sвездите “се појавува на Дизни Плус преку објектив направена од Лего.

„Лего на Војна на Sвездите“ќе дебитира на услугата за стриминг на 17 ноември.Поставени по настаните од „Војна на вездите:The Rise of Skywalker “специјалниот го продолжува партнерството помеѓу Лукасфилм и Лего за правење игриви, јазични -чекајте анимирани верзии на приказни „Војна на Starвездите“ со употреба на фигури и блокови од Лего.Нејасно е дали се враќаат Daisy Ridley,John Boyega, Oscar Isaac и Kelly Marie Tran

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments