Star Wars: Squadrons започнуваат на PS4, Xbox и компјутер

Мултиплеер играта со простор за борба поддржува вкрстени и VR слушалки.

Војна на Ѕвездите: Ескадрили слетаа на PS4, Xbox One, компјутер во петокот, овозможувајќи ви да се облечете како пилот на Нова Република или Империјал во кратка кампања за еден играч и мултиплеер. Поддржува вкрстена игра, така што ќе можете да играте со пријателите, без оглед на која платформа ја добивате играта.

Можете исто така да играте низ целата игра во VR на PS4 и PC.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments