Star Wars: Squadrons добиваат Baby Yoda топка.

Ова е начинот.

Втората сезона на The Mandalorian брзо се приближува, а „Star Wars: Squadrons“ добиваат мало ажурирање на содржината за да го прослават. Повеќе за поентата: играта е додавање на Baby Yoda што можете да ја ставите во вашиот кокпит во играта, што веднаш се катапултира на врвот на „најдобриот козметички DLC додаден на игра во 2020 година“.

За жал, ажурирањето на Squadrons ќе биде ограничено само на козметички производи. Фановите кои се надеваат на нови предмети од играта, како мисија што може да се игра, може да ги спротивстави играчите против Mandalorian и неговиот сопствен брод, Razor Crest, ќе бидат малку разочарани.

Ажурирањето на содржината за The Mandalorian за Star Wars: Squadrons треба да биде објавено на 28-ми октомври, проследено со 2-та сезона наThe Mandalorian на 30-ти октомври. За среќа, се чини дека додатокот Baby Yoda веќе има своја украдена топка за контрола – така да нема да се грижите дали ќе се раздели со некоја ваша.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments