Valve најави преносна конзола – Steam Deck!

Valve ја претстави многу очекуваната преносна конзола за игри Steam Deck.

Valve конечно го претстави својот уред, што го сигнализираше Gabe Newell веќе некое време. Иако изгледа како рачна конзола за игри слична на Nintendo Switch, уредот наречен Steam Deck, кој е доста поразличен, ќе излезе во декември со цена од 399 долари. Другите модели ќе бидат по 529 и 649 долари.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments