Steam Deck падна на црниот пазар и се продава за 5000 американски долари!

Црните маркетери, кои ја видоа пораката за потврда пред нарачката, започнаа да ги продаваат своите конзоли за игри, иако не стигнаа до нив.

Конзолата за игри на Steve Deck привлече големо внимание и продолжува да се зборува уште од денот кога беше претставена. Да ве потсетиме уште еднаш дека конзолата ќе доаѓа со графички процесор со архитектура RDNA 2 и процесор со четири Zen 2 јадра. Во овој контекст, можеме да кажеме дека ќе биде можно да се играат многу ААА игри додека патувате.

Додека новата конзола беше многу побарувана, постоеше прекумерна густина на серверите Steam кога беше отворена за претходна нарачка. Се чини дека црните пазарџии ја презедоа палубата Steam. Гледајќи дека претходната нарачка е одобрена, корисниците започнаа да ги продаваат своите конзоли од места како eBay. Покрај тоа, цените достигнуваат и до 5000 американски долари.

На крај, да ве потсетиме дека оваа конзола има опции за складирање 64 GB, 256 GB и 512 GB. Цените на списоците беа утврдени како 399, 529 и 649 американски долари, соодветно.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments