Стив и Алекс од Minecraft доаѓаат во Super Smash Bros. Ultimate на 13-ти октомври, а еве ги нивните потези.

Сега имаме датум на објавување – и целосно видео.

Nintendo во четвртокот откри дека Стив и Алекс од Minecraft ќе бидат додадени во списокот со ликови во Super Smash Bros. Ultimate за Nintendo Switch, а сега го добиваме целосното откритие: тие ќе пристигнат на 13-ти октомври, и има една целина видео можете да го гледате каде долгогодишниот режисер на серијата Smash ги покажува своите нови потези, вклучувајќи ја и можноста да градите свои платформи надвор од блокови, режисерот Масахиро Сакураи! Погледнете го погоре.

Видеото открива дека ефективно ќе имате шест различни карактери на Minecraft, зашто Стив и Алекс имаат по три различни кожи.

Плус, има зомби и ендерман околу 4 мин. Во видеото. Beе можете да собирате материјали од theидовите и земјата со вашите различни алатки за да изработувате надградби во лет, а материјалите што ќе ги добиете зависат од сцената: нивото на Star Fox ќе ви донесе многу железо, на пример.

Како изгледа Кирби по голтањето на Стив или Алекс, исто така е прилично кул:

Ова е втора најава за карактери во Fighter Pass Vol. 2 DLC што е достапно за 29,99 $, следејќи го Min Min од Arms, но исто така можете самостојно да го набиете пакетот Minecraft за 5,99 $. Mii борците исто така можат да се облекуваат како ползавец, свиња или да носат некој дијамантски оклоп со нови носии кои чинат по 0,75 долари. (Има и нови костуми на Бомберман и Тревис Тачдаун.)

Во оригиналната презентација (видете го видеото подолу), краток преглед го покажа Стив на дело, играјќи во специјална сцена со тематика на Minecraft. Директорот на играта, Масахиро Сакураи, објасни по објавата дека Стив и блокираниот стил на Minecraft претставуваа голем предизвик за тимот. Тој рече: „Ние мора да ги преработиме сите наши постојни фази за да може да се постават блокови во нив“.

Ако поради некоја причина сè уште не сте влегле во играта, првиот Fighters Pass, достапен како додаток за 24,99 долари, додаде неколку интересни ликови во својот веќе спакуван список. Getе ги добиете херојот на Dragon Quest XI, Банџо-Казуи, Бајлет од Fire Emblem: Three Houses, Joker од Persona 5 и Fatal Fury’s Terry Bogard.

Оригиналната објава можете да ја прегледате подолу (прескокнете на 29:42 за дејството).

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments