Што би можело да значи новото Gorilla Glass за вашиот следен телефон на Галакси или iPhone

Што би можело да значи новото Gorilla Glass за вашиот следен телефон на Галакси или iPhone

Подобра отпорност на капки,потенки дизајни и можеби дури и стакло за борба против микроб.

Не ви треба кристална топка за да погледнете што носи иднината за телефоните.Само треба да го погледнете стаклото.

 Новата Викторија Вирус на Горнил стакло вика подобра заштита од капки и гребнатини и ни дава уште неколку индиции за тоа што би можеле да се карактеризираат со следната генерација ајфони и Галакси телефони Од своето лансирање на Gorilla Glass 6 во 2018 година,Corning работи на зацврстување на своето стакло специјално дизајнирано за мобилни уреди.

Cтаклото им овозможува на производителите како Samsung и Apple да ја направат чашата потенка без да жртвуваат трајност.Не очекувајте скокање на верзијата на Викторија во скоро време но компанијата продолжува да го развива стаклото што може да се свиткува добивме приличен поглед на неколку години наназад.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments