Што да очекуваме на Samsung Unpacked Event?

Што да очекуваме на Samsung Unpacked Event?

По неколкумесечни гласини за  лансирањето на  Samsung Galaxy Note 20 е наскоро Samsung Unpacked 2020 е скоро тука.Samsung Unpacked е настан каде компанијата е подготвена да открие многу технологии, вклучувајќи ги Galaxy Note 20, Galaxy Tab S7 , Galaxy Watch 3 , Galaxy Buds Live , Galaxy Fold 2 и можеби дури и повеќе.Ќе оди во живо на настанот ќе ви ги донесе сите важни ажурирања како што се случуваат.

 Но, ако сакате да се вклучите во себе и да ги гледате Samsung Galaxy Note 20 и другите гаџети најавени во живо, настанот беше дизајниран да се гледа на Интернет.Samsung е домаќин на Unpacked во живо во живо на својата веб-страница – за време на пишувањето,не е подготвен живо на YouTube во живо.Сè уште нема видео на веб-страницата Samsung , и тоа веројатно ќе биде објавено.Сепак, можете да поставите потсетник на страницата, затоа ќе бидете известени кога ќе биде објавено видео и веројатно ќе биде корисно ако сакате да гледате заедно.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments