Запомнете ја оваа игра: Таа полека го освојува светот, а во првите 2 недели заработи 100 милиони долари.

Додека собирате поени и вкрстени нивоа, дури и не забележувате дека сте во голема мера во нејзиното царство.

Веројатно досега не сте чуле за видео играта Genshin Impact, но ќе слушнете само за неа.

Во моментов, тој е хит само во светот на страствените гејмери ​​затоа што е лесен и привлекува многу брзо во приказната. Графиките се соодветни, а барањата се многу едноставни, па затоа ќе биде мамка за „широките маси“.

Пред еден месец, никој не знаеше ниту за што станува збор, а сега се појавува на постерите во метрото во Newујорк, а гејмерите дискутираат за тоа на Твитер.

За само две недели заработи повеќе од 100 милиони долари и веќе е една од најуспешните кинески игри што стигнаа до глобалниот пазар. Визуелно, играта е предвидлива како и класиката на Nintendo, The Legend of Zelda: Breath of the Wild. На крајот, тоа е бесплатно.

Овде играчките се виртуелни и ние ги нарекуваме кутии со плен. Се разбира, можете да ги добиете сите тие награди дури и ако ја играте играта темелно, но тоа е многу побрзо ако искеширате некоја промена.

Тоа е класичен пристап кој е далеку пофер во овој случај затоа што играта никогаш не станува толку невозможно тешка што сте принудени да платите за да ја завршите. Кинеската компанија има законска обврска значително да го олесни стекнувањето ретки карактери.

Што е мамка во исто време, рака на срце доведува до зависност. Бидејќи играта се базира на коцкање, само наместо пари добивате виртуелни ситници.

Genshin Impact е постојан отпор кон нагонот за трошење пари. Од друга страна, ова е и прекрасна и зависност игра за скоро без или малку пари. Но, тоа е толку често со зависни работи.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments