Tags :Logitech

Хардвер

Глувчињата на Logitech G ќе имаат нов оптички сензор

Logitech официјално го ажурираше оптичкиот сензор HERO Првата верзија на овој производ беше претставена пред четири години. Потоа во 2018 г. го видовме безжичниот глушец G PRO за прв пат како го користи сензорот HERO 16K. Технологијата му дозволи на Logitech дополнително да го оптимизира овој клучен елемент на компјутерската галантерија. Главното подобрување во новиот […]Read More

Хардвер

Објавена нова серија на Logitech G Color Collection

Logitech подготви специјална понуда Ако размислувате да започнете нова сметка во живо или сметка за пренос како Twitch, веројатно веќе знаете дека квалитетот на содржината зависи целосно од опремата. Logitech подготви специјална понуда за корисниците кои се заинтересирани за таква можност. Наречена G Color Collection која вклучува неколку интересни уреди кои ги покриваат сите ваши […]Read More

Хардвер

Logitech G923 е новиот гејмерски волан

Новиот гејмерски волан за компјутери и конзоли Logitech официјално го претстави новиот атрактивен додаток за гејмерите наречен G923. Всушност, под ова име лежи првиот управувач на компанијата за тркачки игри на компанијата за пет години. Logitech G923 е наследник на G29 и G920, кои уживаа голема популарност ширум светот. На прв поглед, дизајнот на G923 […]Read More

Хардвер

Logitech објави безжични гејмниг слушалки

Logitech ги претстави G PRO X безжичните гејминг слушалки Logitech објави уште еден најнов модел на гејминг слушалки. Овој пат тоа се Logitech G PRO X Wireless гејминг слушалки, заедно со “Lightspeed” безжичната технологија, која е дизајнирана и наменета за врвните e-sports играчи. Pro X Lightspeed е нова верзија на популарните PRO X гејминг слушалки […]Read More

Хардвер

Logitech ја засилува продукцијата на веб-камера во пресрет на новата

Logitech ја засилува продукцијата на веб-камера во пресрет на новата учебна година Компанијата внимателно ги следи дискусиите за моделот. Logitech работи со полна брзина за да биде подготвен за претстојната треска околу новата учебна година бидејќи образовните институции се подготвуваат за неизвесното опкружување на мрежното образование во ерата на коронавирусот.Училиштата и колеџите се обидуваат да […]Read More