Tags :Samsung Galaxy

Софтвер

One UI 2.5 е достапен за сите уреди со Galaxy

Софтверот воведе некои нови карактеристики Едно нешто што помина под нашиот радар кога Galaxy Note 20 се објави официјално беше софтверот One UI 2.5. Софтверот воведе некои нови карактеристики кои работеа навистина добро, но во тоа време, не беше сигурно кога Samsung ќе ја пушти истата верзија на One UI на постарите уреди. Па, се […]Read More

Wearable Технологија

Сеуште не е потврдено името на Samsung Galaxy Fit2

Сеуште не е потврдено името на Samsung Galaxy Fit2 Samsung се очекува да започне фитнес-tracker заедно со голем број други производи на претстојниот настан Galaxy Unpacked.Можеби ова е првиот пријавен список за уредот што користи соодветно име на производ.Следното големо лансирање на производи на Samsung е наскоро. Еден од овие нови производи може да биде фитнес-tracker за да го наследи […]Read More

Вести

Samsung Galaxy Note 20 во продажба

Samsung Galaxy Note 20 во продажба Во среда компанијата ќе биде домаќин на својот прв виртуелен Unpacked настан , што се емитува во живо од Јужна Кореја.Се очекува да претстави нов паметен часовник и ушни перничиња,како и таблет.Уште поважно Samsung ќе ги покаже своите нови Galaxy Note 20 и неговите Galaxy Z Fold 2.Луѓето кои чекаа да ги надградат своите телефони може да […]Read More

Wearable Технологија

Galaxy Buds Live новите слушалки на Samsung

Фотографии од Galaxy Buds Live Samsung Galaxy Note20 серијата паметни телефони ќе биде официјализирана на 5ти август, а се очекува дека јужнокорејската компанија ќе објави и нов паметен часовник, таблет и безжични слушалки. Galaxy Buds Live се појавија на фотографии, до кои дојде Twitter дојавувачот @evleaks. Претстојните слушалки се дизајнирана во облик на зрно грав, […]Read More