Tags :Smart Watch

Wearable Технологија

Apple го претстави Watch Series 6

Исто така и буџетска верзија Apple Watch SE Веќе е септември, а во тек е настанот на Apple „Time Flies“. Денес, во Apple Park (кампусот на компанијата), извршниот директор Тим Кук не нуркаше во два нови производи: iPad и новата Apple Watch Series 6. Здравјето отсекогаш бил голем фокус на часовникот и очигледно е дека […]Read More

Wearable Технологија

Пристигнува поевтин Apple Watch

Apple следната недела ќе одржи дигитален настан Apple следната недела ќе одржи дигитален настан, во текот на кој се очекува компанијата да се фокусира на Apple Watch и iPad уредите. Apple Watch добива нова верзија секоја година, но овој пат се очекува дека компанијата би можела да претстави два нови модела, од кој едниот би бил подостапна опција. Дојавувачот Jon Prosser […]Read More

Wearable Технологија

TCL направи паметен часовник

Дизајниран за постари лица Компанијата TCL, исто така, одлучи да ја прошири својата понуда, па го претстави новиот паметен часовник наречен TCL MoveTime Family Watch, креиран баш за постарите граѓани. Овој уред има функции како следење на активности, препознавање на пад, следење на отчукувањето на срцето, како и можност за телефонирање без употреба на рацете. Исто […]Read More

Софтвер

Ажурирањата на новата верзија на Wear OS започнаа

Google веќе ја започна дистрибуцијата на ажурирањето Google веќе вети дека ќе претстави нова надградба на Wear OS пред крајот на есента. Претстојното ажурирање ќе биде поврзано со објавувањето на Android 11 и ќе понуди голем број подобрувања. Ако имате паметен часовник кој е компатибилен со Wear OS, добро е да знаете дека Google веќе […]Read More

Wearable Технологија

OnePlus ќе претстави паметен часовник до крајот на 2020

OnePlus продолжува да влегува во нови сегменти на пазарот Сепак, OnePlus продолжува да влегува во нови сегменти на пазарот со премиерата на сопствената серија на паметни телевизори. Следната нишка на пазарот во која компанијата сака да има присуство се паметните часовници. Преносливите уреди регистрираат се поголема продажба и желбата на OnePlus да игра активна улога […]Read More

Wearable Технологија

Два модели на Apple Watch влегуваат во производство

Големиот снабдувач на Apple започнува со производство на два нови модели Објавен е нов извештај кој тврди дека два нови модели на Apple Watch влегоа во производство. Забележете дека Apple Watch Series 6 се очекува да биде објавен заедно со iPhone 12 серијата и другите производи во октомври оваа година. Друга гласина изјави дека нема […]Read More

Wearable Технологија

Fitbit им ја отежнува работата на Apple и Samsung во

Fitbit им ја отежнува работата на Apple и Samsung во пазарот на смарт часовници Fitbit беше објавен оваа недела. Новиот смарт часовник збогатен со неверојатни каракатистики, им задава главоболки на конкурентите Apple и Samsung. Освен моделот Sense, Fitbit го лансираше и Versa 3. Неодамна Samsung го надгради неговиот премиум часовник – Galaxy Watch 3 со […]Read More

Wearable Технологија

Откриен е дизајнот на Huawei Watch Fit

Официјалните фотографии го откриваат дизајнот на паметниот часовник Дисплеите на повеќето паметни часовници се или кружни или квадратни. Huawei планира да го промени овој тренд со својот нов модел Watch Fit. Новиот часовник ќе користи правоаголен дисплеј, што ќе донесе многу други придобивки за уредот. Huawei Watch Fit ќе има 1,64-инчен AMOLED дисплеј со малку […]Read More

Wearable Технологија

Fitbit Sense може да ја следи температурата на кожата

Може да ја следи температурата на кожата за да го намали нивото на стрес Конкуренцијата за преносни гаџети и фитнес-trackers е доволно жестока за да има огромен спектар на атрактивни модели, дури и во буџетската класа. Fitbit е популарна марка со силно присуство, која сега го ажурира своето портфолио со премиера на два нови паметни […]Read More

Wearable Технологија

Fitbit го објави својот нов смарт часовник со ECG

Fitbit додаде три нови паметни часовници Трите паметни часовници се карактеризираат со цени што одговараат на сите буџети и списокот со карактеристики варира во зависност од моделот за кој ќе одлучите. Компанијата ветува знаменитости на Sense, карактеристики како ЕCG, брзо полнење и многу повеќе. Fitbit имаше зафатена година и покрај глобалната пандемија. Компанијата го лансираше […]Read More