Телефон со двојни селфи фотоапарати што ќе се појави на 3 август

Телефон со двојни селфи фотоапарати што ќе се појави на 3 август

 Vivo S7 треба да дојде со единствена опција за меморија од 8 GB и две варијанти на складирање од 128 GB и 256GB.

Vivo S7 треба да се појави во Кина на 3 август брендот објави заостанато видео на социјалните медиуми откривајќи го елегантниот дизајн на каросеријата на уредот. Неколку спецификации за претстојната понуда на серија S беа откриени порано, што сугерира двојна поставка на фотоапаратот на предната страна за селфи и Qualcomm Snapdragon 765G SoC под капакот.

 

На задната страна, Vivo S7 се очекува да дојде со тројно поставување на фотоапарати. Цените на различните варијанти на складирање исто така се најавени. Во видеото се наведува и дека телефонот ќе биде лансиран во Кина на 3 август.Како што споменавме порано, Vivo S7 може да има единствена варијанта на меморија од 8 GB RAM меморија. Зборувајќи за камери, Vivo S7 е подготвен да биде еден од предводниците на селфи-уредите на марката. 

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments