Телефон со чудесна цена според специификации

Телефон со чудесна цена според специификации

Cubot P40, е претставен како кој ги задоволува барањата но со ефтина цена. Телефон е со предобри спецификации за уреди од средна класа, за само 89 долари.

Cubot конечно ја објави цената на Cubot P40 за кој веќе долго време се зборува. Cubot планира Cubot P40 да биде со перформанси кои ги преминуваат границите на средната класа, но со цена која ќе можат сите да ја исплатат.

Cubot P40 има извонредни карактеристики како што се 4 камери, 4 GB RAM меморија, 128 GB внатрешно складирање и Full HD дисплеј. Уредот, кој има многу силни карактеристики според неговиот сегмент, ќе биде достапен на 6 јуни по непобедлива цена од 89,99 долари.

Cubot P40 го спојува модерниот дизајн со средната класа

Cubot P40 доаѓа со 6,2-инчен Full HD дисплеј со Incell технологија. Тесните рамки го зголемуваат процентот на екран/тело на дури 90,3%. Селфи камерата се наоѓа на горниот дел од екранот во вид на капка.

Предната камера Samsung S5K2T7 од 20 MP со сензорот овозможува подобро селфи со употреба на вградена вештачка интелигенција. На задната страна е главната камера на Sony IMX486 од 12 MP, макро објективи од 5 MP за блиско фотографирање и два сензори од 2 MP. Сензорите на камерата исто така нудат препознавање на сцената за висококвалитетни слики.

Цената на Cubot P40 може да биде непобедлива

Cubot P40 комбинира амбициозни хардверски карактеристики како што се 1.8 GHz четири-јадрен процесор MediaTek Helio A22, 4 GB RAM, 128 GB внатрешно складирање. Чипсетот за заштеда на енергија може ефикасно да управува со тешки задачи за напојување и да обезбеди непречено работно искуство. Телефонот има и батерија која се отстранува, со јачина од 4100 mAh со помош на вештачка интелигенција.

Cubot P40 нуди Wi-Fi, Bluetooth 4.2, NFC, OTG и GPS карактеристики во врска со поврзување. 3,5 милиметарскиот аудио приклучок и USB Type-C отворот, кои сега се неопходни за корисниците, се исто така на телефонот. Телефонот доаѓа со три опции за боја: Црна, зелена и сина боја. Исто најпрвин ви пристига со оперативен систем Андроид 10.

Cubot P40 ќе биде достапен на AliExpress со 89,99 долари од 6 јуни, но пратките ќе започнат во наредните неколку недели. Гледајќи ја цената, може да се каже дека телефонот е една од најдобрите опции според карактеристиките.

Промотивно видео на Cubot P40:

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments