Погледнете како Tesla автопилот спаси живот! [ВИДЕО]

Автопилотскиот систем на Тесла, чие име понекогаш беше вклучено во несреќи, овој пат спречи евентуална несреќа. Видеото споделено од корисник на YouTube ја откри работата на автопилот, кој го забележа велосипедот на пат.

Еве како Tesla спаси живот!

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments