Tesla го ажурира својот целосно автономен систем за возење!

Tesla, еден од водечките светски производители на електрични автомобили, издаде ново ажурирање за неговиот целосно автономен систем за ослободување.

Tesla им го понуди својот целосно автономен систем за возење на возачите во бета фаза. Сопствениците на Tesla кои имаа соодветна опрема и се регистрираа за бета програмата можеа да ја тестираат оваа технологија за автономно возење, наречена FSD. Неодамна беше објавено ново ажурирање наречено FSD 9 за системот за целосно автономно возење, кој во моментов е во бета фаза.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments