Тест за издржливост на новиот OnePlus Nord

Дали OnePlus Nord го издржа тестот на свиткување

Неодамна претставениот OnePlus Nord е поевтин од претходно претставените OnePlus 8 и 8 Pro моделите. Но, за да се постигне пониска цена, OnePlus мораше да направи некои компромиси кога се во прашање материјалите на изработка и компонентите на Nord телефонот.

Nord користи послаб Snapdragon 765G чипсет, има помал дисплеј, додека рамката е од пластика.

Последната карактеристика е токму и најголемата разлика во однос на металната рамка кај OnePlus 8 и 8 Pro моделите, кога е во прашање издржливоста.

Во текот на стандардниот тест на свиткување, кој го одработи Зак од попуалрниот канал JerryRigEverything, пластичната рамка испука.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments