The Last Of Us II:Извонредни графики

Споредба што не покажува граници во реализмот

Naughty Dog успеа да го покаже својот успех во реалистичните светски игри во Last Of Us. Видео кое ги споредува структурите во играта со оние во реалниот свет ја открива големината на деталите во графиката.

The Last Of Us за кого копнееја љубителите на играта, се врати со продолжението по години. Враќање на авантурите на Ели.

Играта успеа да ги воодушеви фановите со својата неверојатна графика на PlayStation 4, иако нејзиниот енариум е во фокусот на негативните прегледи.

The Last Of Us покрај техничката критика, таа се покажа како една од најдобрите игри за PlayStation 4 до денес. Девелоперите од Naughty Dog успеаa да го одразaт светот на играта на многу реален начин, повторно туркајќи ги границите на конзолата PS4.

Naughty Dog одсекогаш прикажуваат фасцинантна атмосфера во нивните игри, познати се по тоа што доделуваат извонредна прецизност во детали.

Девелоперите на студиото исто така нудат многу реални погледи со графиките што ги презентираат во The Last Of Us II.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments