The Mandalorian and Baby Yoda’s adventures продолжуваат со сосема нов изглед во втората сезона.

Останаа само 11 дена.

Втората сезона на Mandalorian е само неколку дена пред премиерата на Desney Plus, а новиот трејлер за серијата Star Wars го задева она што фановите можат да го очекуваат.

Поголемиот дел од приколката се фокусираше на континуираните авантури на Mando со Детето, вклучувајќи го и застрашувачкиот момент кога тој предупреди дека световите што тој се обидува да ги посети не се места за дете. Слично како што се потсмеваат извршните продуценти Jon Favreau и Dave Filoni во интервју за Entertainment Weekly, се чини дека шоуто ќе се занимава со посуштински наративни линии отколку што добивме во првата сезона.

Подигање во суштина онаму каде што застана последната сезона, втората сезона на Мандалоријанецот ќе истражува многу „поголема приказна во светот“, според Фавро. Додека многу од епизодите во првата сезона може да застанат сами како еднократни, во втората сезона приказните ќе се испреплетуваат уште повеќе, изјавија Favreau и Filoni за Entertainment Weekly пред дебито на втората сезона.

„Сè станува поголемо, влоговите се зголемуваат, но исто така и личната приказна помеѓу Детето и Мандалоријанот се развива на начин на кој мислам дека луѓето ќе уживаат“, рече Filoni.

Со враќањето на Mandalorian во Desney Plus, возбудливо време е за фановите на Star Wars – но исто така е важен момент за Куќата на глувчето. Мандалоријанот започна заедно со Desney Plus во ноември 2019 година и оттогаш Desney Plus страдаше од недостаток на оригинално, возбудливо програмирање што ќе ги донесе и ќе ги радува претплатниците. Дел од тоа е затоа што пандемијата го правеше производството скоро невозможно во емисиите како  The Falcon и the Winter Soldier до неодамна, но останува фактот: Desney има потреба од нешто за луѓето повторно да зборуваат.

Раководните лица се надеваат дека втората сезона на Мандалоријанецот и нејзината симпатична ѕвезда Дете – имено Бебе Јода – ќе го направат за Desney Plus во 2020 година она што го направи шоуто во 2019 година. Ако сè оди според планот, Мандалориецот ќе се претвори во WandaVision, Marvel Studios „следно големо шоу, кое може да се претвори во друга голема титула. На Desney Plus му е потребен тој континуиран интензитет за да ги задржи луѓето, особено затоа што една година бесплатните понуди од партнери како Version почнуваат да завршуваат, а Desney ќе започне да им наплатува на многу клиенти кои не плаќаат.

Без оглед на тоа дали Мандалоријанот му помага на Desney да собере и да задржи повеќе претплатници, возбудливо е да имаме уште нови Star Wars во нашите животи. Mandalorian се враќа на 30-ти октомври.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments