The Witcher 3: Wild Hunt, новиот апдејт бесплатен за сопствениците на играта

The Witcher 3: Wild Hunt, новиот апдејт бесплатен за сопствениците на играта

CD Projekt RED неодамна изјави дека нова визуално и технички подобрена верзија од The Witcher 3 доаѓа на PC, Xbox Series X и PlayStation 5. Оваа подобрена верзија ќе се продава наречена The Witcher: The Wild Hunt – Complete Edition и ќе вклучува следење на зраците и побрзи времиња на вчитување.

Апдејтот ќе биде бесплатен за сите оние кој веќе ја имаат купено играта претходно за PC, Xbox One и PlayStation 4. Датумот за објава на оваа игра моментално не е познат.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments