TikTok станува глобален спонзор на ЕУРО 2020!

TikTok потпиша со УЕФА да стане глобален спонзор на ЕУРО 2020.

Европското раководно тело на фудбалот, УЕФА, во четвртокот објави дека TikTok ќе биде глобален спонзор на одложениот фудбалски турнир ЕУРО 2020, кој ќе започне во јуни оваа година. За прв пат, дигитална платформа за забава го спонзорира ЕУРО 2020, важен меѓународен турнир за УЕФА. Кинеската апликација за кратко видео што го спонзорира турнирот, исто така, ќе има емитувани права за спонзорство како дел од зделката.

УЕФА преку соопштение објави дека TikTok ќе објави карактеристики како што се ефекти на зголемена реалност, хаштагови, TikTok Live и Sounds за турнирот. „Со нетрпение очекуваме да работиме тесно со TikTok за да им овозможиме единствено и иновативно искуство на навивачите ширум светот“, рече Гај Лоран Епштајн, директор за маркетинг на УЕФА. Оваа иновација ќе им даде можност на обожавателите да ги поврзат и споделат своите страсти “. даде изјава.

Европското првенство ЕУРО 2020, кое минатата година беше планирано да го одржи УЕФА, беше одложено за една година поради пандемични услови. ЕУРО 2020 стана ЕУРО 2021 и ќе се одржи во летните месеци од оваа година. Националните фудбалски репрезентации на многу земји, вклучувајќи ја и нашата земја, ќе се борат за освојување на пехарот. Секако дека нашето срце сака Македонија да постигне среќен крај. Ние веќе и посакуваме успех на нашата репрезентација на турнирот.

Конечно, да наведеме дека ЕУРО 2021 годинава ќе се одржи во 12 различни градови помеѓу 11 јуни и 11 јули.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments