Тизер трејлер за Galaxy Unpacked

Тизер за Galaxy Unpacked ги открива сите уреди

Најновото промотивно видео за Unpacked настанот ги потврдува сите пет споменати уреди, кои се очекуваат во текот на главната презентација, а ни дава и краток преглед за секој од нив.

Видеото почнува со новата Mystic Bronze боја, која ќе биде доминантна за речиси сите нови уреди, а тука се и детали за расклопениот Z Fold 2 модел, Note20 S Pen , неколку скици и делови на уреди, како и малопродажното пакување за Note20.

Samsung na 5. август ќе претстави пет нови премиум уреди, а главни меѓу нив се моделите од Galaxy Note20 серијата. Тука се и Galaxy Z Fold 2, Galaxy Tab S7 серијата таблет уреди, како Galaxy Watch 3 паметниот часовник и Galaxy Buds Live слушалките.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments