Том Хенс во разговори за да го игра Геппето во Пинокио

Том Хенс во разговори за да го игра Геппето во Пинокио

Хенкс (64) наводно е во раните преговори да ја игра улогата на скромниот креатор на играчки на Пинокио во ликот на Геппето анимираниот класик во Волт Дизни од 1940 година.

Откако го прочитал сценариото Хенкс дошол до режисерот Роберт Земекис (68) да го изрази својот интерес да биде во филмот. Парот има повеќедецениски работен однос двајцата ги освоија Оскарите за нивната работа на „Форест Гумп“ во 1994 година. Сценариото е на Сајмон Фарнаби, а филмот е во претпродукција.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments