Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 достапен низ целиот свет

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 достапен низ целиот свет

Activision денеска ја објави низ целиот свет играта Tony Hawk’s Pro Skater 1 и 2. Играта е ремастер од претходните игри на Tony Hawk гејминг франшизата. Во оваа игра играчите можат да ги искусат различните нивоа, трикови и карактери од оргиналните игри што излегоа во 1999 и 2000.

Оваа игра е ремастер од претходните 2 и може да се игра во 4К резолуција и нуди нови начини на гејмплеј, заедно со нови карактери. Најновата опција ќе им овозможи на играчите да дизајнираат свои скејт паркови и облека за нивните карактери.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments