Топ 10 Филмови за 2021

Топ 10 Филмови што ќе пристигнат следната година.

Долгиот список на франшизи добиваат нови рати во 2021 година, што е предвидено да биде уште една огромна година за „Marvel Studios“, „Warner Bros“ и многу повеќе.

На пример, и Marvel и DC треба да издадат три големи филмови во 2021 година, поставувајќи ги на курс за судир на бокс-офис.

Mortal Kombat: January 15, 2021

Првото големо издание од 2021 година е Mortal Kombat, кое ќе служи како рестартирање на франшизата. Врз основа на сериите за борбени видео игри со исто име,

Мортал Комат ќе биде филм за боречки вештини со оценка R, од продуцентската компанија James Wan, Atomic Monster Productions.

Tomb Raider 2: March 19, 2021

Адаптациите со голем екран на видео игри обично не се одвиваат добро ниту критички ниту комерцијално, и иако Tomb Raider за 2018 година не беше хит, барем доби позитивни критики. Беше најавено продолжение, при што Бен Витли како режисер и Алисија Викандер се вратија како Лара Крофт.

Paranormal Activity 7: March 19, 2021

Датумот на објавување на 19 март, споделување на Tomb Raider 2 е седми филм во франшизата Paranormal Activity.

Серија филмови обично се поставуваат во прогонувани куќи каде група карактери се соочуваат со демонски ентитет. Улогата на актерите допрва треба да се објави.

The Boss Baby 2: March 26, 2021

Објавен во 2017 година и режиран од Тод Мекграт, The Boss Baby беше анимирана комедија во која се појавува Алек Болдвин како глас на бебе со ум на возрасен кој работи како таен агент.

Во продолжение ќе се види дека Алек Болдвин се враќа да го искаже The Boss Baby.

Fast & Furious 9: April 2, 2021

Fast & Furious 9 првично беше поставен да се трка во кината во 2020 година, но благодарение на пандемијата „Коронавирус“, сега ќе го објави во слотот 2021 година, порано окупиран од планираната десетта и последна рата во франшизата.

Justin Lin ќе биде на режисерското столче по четврти пат во серијата.

The Matrix 4: May 21, 2021

Трилогијата „Матрикс“ заврши во 2003 година, така што разбирливо беше изненадување за фановите кога беше објавен четвртиот филм во серијалот, со тоа што Кеану Ривс ја повтори својата улога како Нео.

Ко-креаторот на Матрикс, Лана Вачовски се потпиша за режија.

Venom: Let There Be Carnage: June 25, 2021

Продолжение на мега хитот за 2018 година, Venom, Venom: Let There Be Carnage е поставено да го плати воведувањето на негативецот на крајот на првиот филм, што го игра Вуди Харелсон.

Том Харди е повторно како Venom / Еди Брок, при што Енди Серкис го замени Рубен Флешиер како директор.

Spider-Man: Homecoming 3: November 5, 2021

Третиот филм во трилогијата на Spider-Man на Марвел се сомневаше сè додека Сони и Марвел не постигнаа договор што ќе му овозможи на Питер Паркер на Том Холанд да се врати за трет соло филм.

Spider-Man: Homecoming 3 се придружува на преполн состав на филмовите Марвел во 2021 година.

Avatar 2: December 17, 2021

Аватар 2, продолжението на филмот кој некогаш ја имаше титулата највисок бруто-филм на сите времиња, е закажано за објавување на празниците во 2021 година.

Во режија на Џејмс Камерон, Аватар 2 и Аватар 3 ќе бидат снимени еден по друг.

The Suicide Squad: August 6, 2021

Како што подразбира насловот, The Suicide Squad е меко рестартирање на франшизата.

Џејмс Ган, кој режира и го пишува проектот, собра голем број актери за да играат ликовите на DC Comics.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments