Toyota GR Yaris

Новиот модел на Toyota е неверојатен

Toyota објави промотивно видео на претстојниот GR Yaris.

Toyota GR Yaris од 2021 година е прегледан во едноминутно видео објавено од Toyota Gazoo Racing во Јапонија.

Краткиот филм ги отсекува снимките од Светскиот рели автомобил Gazoo Racing Yaris заедно со видео запис за претстојниот патнички автомобил GR Yaris додека автомобилите возат по распаднат планински пат со една лента.

Интересно е што Toyota GR Yaris со погон на сите четири тркала е прикажан како лета низ свиоците – ова би можело да биде поврзано со електричниот бирач од напред до заден дел на автомобилот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments