Трејлерот на FIFA 22 ќе биде објавен викендов!

EA Sports го одреди датумот за трејлерот на FIFA 2022. Трејлерот ќе биде објавен викендов.

Electronic Arts, која секоја година редовно се среќава со играчите со нова игра на FIFA, сега се подготвува да се појави со FIFA 22. Додека со нетрпение се чекаше новата игра од серијата, особено од љубителите на фудбалот, од развивачот ЕА беше дадена важна изјава за трејлерот FIFA 22 и насловната ѕвезда.

Според EA Sport, coverвезда на насловната страна на овогодинешниот натпревар на FIFA ќе биде Килијан Мбапе од Пари Сен Жермен. Како што се сеќавате, и во минатото издание тој беше на насловната страна на играта.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments