Treyarch и Raven ќе ја направат новата Call of Duty

Сè уште нема детали, но повеќе информации веројатно ќе се појават наскоро

Не знаеме многу за следната игра „Call of Duty“, надвор од фактот дека се случува, но има некои прилично солидни гласини кои се шират.

Како насловот: Call of Duty: Black Ops – Cold War. Activision потврди уште една гласина денес во својата заработка Q2 FY2020, велејќи дека таа е всушност ќе биде развиена од Treyarch и Raven.

Call of Duty: Modern Warfare и Warzone продолжуваат да бидат големи успеси, со тоа што продажбата на Modern Warfare продолжува да расте првенствено преку надградби од бесплатната игра Warzone Battle Royale, соопшти Activision.

Интересно е што, една од причините што досега не слушнавме повеќе за новата Call of Duty е очигледно Warzone, на која Activision очигледно ќе се потпира на тоа да може директно да комуницира со фановите на Call of Duty.

Не беа откриени други детали за играта за време на повикот, за жал – дури и името на играта – но Костич рече дека внатрешното тестирање и на режимите за кампања и мултиплеер оди добро, и „Се сомневам дека ќе слушнете повеќе за ова прилично наскоро “.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments