Турската лира достигна рекордно ниско ниво во однос на доларот

Турската лира достигна рекордно ниско ниво во однос на доларот

Вредноста на турската лира падна на рекордно ниско ниво во однос на доларот, откако интервенцијата на државните банки не успеа да ја запре девалвацијата на валутата.Фунтата е амортизирана до 3,2%, достигнувајќи цена од 7,2775 фунти за долар. Валутата подоцна успеа да надомести некои загуби,достигнувајќи се на 7.255. 

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments