Проблемите што продолжуваат од вчера вечер се повторно во центарот на вниманието на Twitter!

Некои проблеми што започнаа околу 3:00 часот наутро на гигантот за социјални медиуми Twitter не исчезнаа и покрај минувањето на часовите. Twitter, кој даде изјава за оваа тема во 03:53 часот, сè уште не добил никаква потврда дека проблемот е решен. Од друга страна, падот на Twitter стана агенда.

Гигантот на социјалните медиуми Twitter синоќа наиде на проблем. Овој проблем предизвикан од поставување твитови погоди многу корисници ширум светот. Дојде објаснување за проблемот на Twitter.

Twitter објави објава на нивната официјална сметка за поддршка непосредно откако се појави проблемот во исто време. Во тој пост, „Твитови можеби не се поставуваат за некои од вас. Работиме на решавање на проблемот “. беше изјавено. Од Twitter сè уште не е дадена изјава дека проблемот е целосно решен.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments