Ubisoft Connect додава вкрстена игра, вкрстено зачувување на Watch Dogs: Legion и многу повеќе.

Услугата ги спојува Ubisoft Club и Uplay.

Ubisoft ја спојува својата програма за лојалност, Ubisoft Club и десктоп апликацијата Uplay во Ubisoft Connect, објави инвеститорот. Покрај програмата за награди, тој ќе воведе вкрстена игра и вкрстена прогресија во игри како што се Assassin’s Creed Valhalla и Watch Dogs: Legion.

Новиот центар ќе биде достапен бесплатно, но за тоа е потребна сметка на Ubisoft. Ubisoft Connect „има за цел да обезбеди најдобра средина за сите играчи да уживаат во своите игри и да се поврзуваат едни со други, без оглед на уредот“, рече Ubisoft. Играчите кои ја користат услугата ќе можат да заработат Ubisoft Connect XP за играње игри и завршување на предизвици во играта. Добивањето XP ќе им овозможи на играчите да ги израмнат своите сметки на Ubisoft Connect, што ќе додели втора валута, единици, што може да се користи за отклучување разни награди за различни игри. Дополнително, играчите ќе можат да видат што прават нивните пријатели и да добиваат новости преку „Feed“ на услугата.

Ubisoft Connect ќе започне на 29-ти октомври, заедно со Watch Dogs: Legion; инвеститорот планира да вклучи Connect in all “major upcoming” игри. Другите наслови што преминуваат во Connect вклучуваат For Honor, Ghost Recon Breakpoint, Hyper Scape, Steep, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege и Tom Clancy’s The Division 2.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments