Услугата за cloud игри на Amazon, Luna, сега е во ран пристап.

За некои клиенти со седиште во САД.

Услугата за игри на cloud на Amazon, Luna, денес влегува во ран пристап, објави компанијата. Мал број клиенти со седиште во САД ќе добијат покани за тестирање на услугата, па дури и за купување на контролорот за игри на Amazon доколку тие изберат (иако не е потребно да играат игри на Luna).

Со ран пристап, играчите ќе можат да пристапат до Luna, достапна преку Fire TV, Mac, компјутер и на веб-апликации за iOS. Наскоро се очекува верзија за Android. Раниот пристап бара да се претплатите на каналот за игри Luna Plus, кој доаѓа со 50 игри за 5,99 УСД месечно. Наскоро се очекува да започне и специфичен канал за Ubisoft. Нема да мора да купувате индивидуални назлови (Amazon не нуди целосна набавка на игри), а играчите за ран пристап добиваат седум дена Luna Plus бесплатно. Но, после тоа, Amazon ќе започне да ви наплаќа месечна претплата.

Amazon ја објави Luna во септември, иако за оваа услуга се шпекулираше уште од минатата година. Компанијата ќе продолжи да додава повеќе играчи во наредните месеци. „Само што започнавме и ни требаат стримери и плеери од сите видови – основни, лежерни и гејмери ​​за прв пат – да дадат повратни информации“, напиша потпретседателот на Amazon. „Ние сакаме да слушнеме што сакаат клиентите, што не сакаат и што сакаат да гледаат како градиме. Ако правиме нешто одлично, кажете ни. Ако ни недостасува лентата, сакаме да го знаеме и тоа. Едвај чекаме да чуеме што мислите “.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments