Уште еден настан за PlayStation 5 доаѓа наскоро

Насловот за лансирање на PlayStation 5 ќе биде оживување на голема франшиза

Уште еден наслов за лансирање на PlayStation 5 ќе се објави многу наскоро, и тоа ќе биде враќање на голема франшиза која е поврзана со брендот PlayStation.

Во ново видео на јутуберот Moore’s Law is Dead објави дека извор кој потврдил многу од деталите за Xbox Game Showcase пред емитувањето на настанот, открил дека Sony ќе покаже уште еден наслов за лансирање на PlayStation 5 за време на August State of Play.

Оваа игра ќе означи враќање на франшизата PlayStation која порано беше голема, а очигледно самиот Марк Церни работи на тоа.

Покрај тоа, овој извор цитиран од Moore’s Law is Dead откри дека нова God Of War исто така ќе се открие за време на August State of Play.

Директното продолжение на ексклузивниот God Of War PlayStation 4 на 2018 година очигледно излегува во крајот на 2021 година.

Во своето видео, Moore’s Law is Dead, исто така, се осврнува на некои други гласини во врска со хардверот на PlayStation 5. Целосното видео можете да го погледнете горе, но не се мислите дека е здраво за готово сè додека не се направат официјални најави од Sony.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments