Вашиот прв вистински поглед на филмот „Monster Hunter“ е 13 секунди изненадени војници со пиштоли.

Сепак, ќе добијат соодветни алатки.

James Bond можеби нема да ја спречи својата следна смрт до 2021 година, но очигледно Пол В.С. Филмот „Ловец на чудовишта“ на Андерсон сепак ќе се појави на големото платно оваа година: штотуку објавената официјален трајлер за филмот потврдува дека тој ќе пристигне овој декември, „само во кината“.

На само 13 секунди снимка, тоа не е голема закана – и каде се мечевите? Мила Јовович работи со минигун, а нејзиниот тим има на располагање неколку пушки. Но, како што истакнува нашата сестринска страница „Полигон“, тоа навистина ни дава поглед на „Црниот дијаблос“, што е само еден вид гигантски мега sверови љубители на песок, трикератопс, што се чини дека го покажува тизерот.

Патем, не грижи се за тие мечеви. Како што е јасно во синопсипот на филмот, Јовович и соработниците ќе ги разменат своите пиштоли за лопати пред многу долго:

Кога неочекувана песочна бура ги пренесува потполковникот Артемида (Мила Јовович) и нејзината единица (ТИ Харис, Меган Гуд, Диего Бонета) во нов свет, војниците се шокираат кога откриваат дека оваа непријателска и непозната средина е дом на огромни и застрашувачки чудовишта имуни до нивната огнена моќ. Во нивната очајна битка за опстанок, единицата се среќава со мистериозниот Ловец (Тони Јаа), чии уникатни вештини му овозможуваат да остане чекор пред моќните суштества.

Додека Артемис и Хантер полека градат доверба, таа открива дека тој е дел од тим предводен од адмиралот (Рон Перлман). Соочувајќи се со опасност толку голема што може да се закани да го уништи нивниот свет, храбрите воини ги комбинираат своите уникатни способности да се здружат за крајната пресметка.

Всушност, веќе видовме неколку фотографии од екипажот во нивните посоодветни носии. Еве ја највисоката слика што може да ја најдам (кликнете на неа двапати на работната површина за да зумирате):

И, во интервју за Empire, Јовович откри дека двојните сечила ќе бидат нејзиното оружје по избор.

Андерсон за SyFy Wire изјави дека филмот е веќе „100% завршен“ уште во јули. Monster Hunter: World е најпродаваната игра на Capcom на сите времиња.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments