Викенд тарифа:Топ листа на 10-те најскапи суперавтомобили

Сигурно некогаш сте се запрашале барем на момент кои се најскапите суперавтомобили на светот, а ние ви носиме одговор на таа дилема со Топ 10 листа.Со суми кои надминуваат милиони и милиони евра, на листата се најдоа модели како новиот производ на Aston Martin, моделот Valkyrie  потоа тука е Pagani Huayra Roadster, а не треба ни да се заборави Koenigsegg со својот претставник Jesko.

Тука е и Bugatti кој го има епитетот на веројатно најскапиот бренд кога стаунува збор за суперавтомобили со својот Chiron модел.Остануваат уште неколку модели на суперавтомобили кои ќе ги најдете во видеото затоа погледнете го и уживајте.

Брзина и ексклузивност што ќе ги добиете вашите милиони во 2020 година

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments