Vivo влегува на пазарот на таблети!

Vivo исто така се подготвува да биде вклучена во списокот на кинески компании кои влегуваат на пазарот на таблети.

Додека групацијата ББК Електроникс не влезе на пазарот на таблети до сега, се чини дека оваа ситуација ќе се промени наскоро. Според последните вести, Виво се подготвува да влезе на пазарот на таблети. Всушност, тоа е меѓу информациите дека првиот производ на компанијата ќе биде објавен во четвртиот квартал од оваа година.

За Vivo и неговиот под-бренд iQOO се вели дека регистрирале трговски марки за таблети и лаптопи како Vivo Pad, iQOO Pad, iQOO Book и NEX Book минатата година. Неодамна, Виво ја регистрираше трговската марка Виво Пад во Европа и името на производот беше исто така вклучено во базата на податоци на Заводот за интелектуална сопственост на Европската унија. Претходно, протече и дизајнот на претстојниот таблет на Vivo.

Сликите што протекоа покажуваат дека уредот ќе доаѓа со приказ на цел екран без никаков изрез на горниот дел за предната камера. Од друга страна, иако изгледа дека уредот нема видлива предна камера, лесно можеме да кажеме дека оваа можност е мала. Само каде ќе биде поставена камерата, сè уште не е јасно. На задната страна, се гледа дека ќе има подесување на двојна камера со LED блиц и сите сензори ќе бидат поставени во правоаголен модул на камерата. Лево се копчињата за намалување на јачината на звукот, а десно се копчето за вклучување.

Кога Vivo ќе биде лансиран, тоа ќе биде меѓу ретките производители на смартфони со седиште во Кина што ќе влезат на пазарот на таблети, приклучувајќи се на списокот на брендови како Xiaomi и Huawei Покрај овие, OPPO наводно планира наскоро да го лансира и својот таблет.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments