Во живо лансирање на новиот Ровер

Следете ВО ЖИВО: НАСА ќе лансира ровер на Марс

Лансирањето ќе биде од Кејп Канаверл на Флорида во седум часот и 50 минути по локално време, односно 13.50 по средно европско време, а ќе се изврши од Кап Канаверал на Флорида со помош на ракетата Атлас В. Роверот на Марс треба да пристигне во февруари следната година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments