Во живо:Samsung Unpacked Event

Каде може да го гледате настанот

Samsung денес ќе биде домаќин на својот Unpacked настан, за време на кој се очекува да бидат објавени Galaxy Note 20 и Galaxy Z Fold 2.

Времето на крајот на август е живописно, бидејќи Samsung го лансираше Galaxy Z Flip 5G само неколку недели наназад.

Во објавата во интернет-редакцијата на Samsung, шефот на мобилниот бизнис на Samsung, Тае-мун Ро, сподели дека компанијата ќе воведе пет нови уреди на настанот.

Останете во тек ќе ги објавиме сите уреди што ќе бидат прикажани на настанот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments