Volkswagen објавува нов електричен автомобил – ID.4

Volkswagen објавува нов електричен автомобил – ID.4

Новите фотографии од престојниот електричен автомобил на Volkswagen – ID.4 ни покажуваат ентериер што подлежи на технологија, како на пример екрани на допир и амбиентални светла кои комуницираат со возачот.

Новиот ID.4 се очекува да се објави наредниот месец и со тоа ќе добиеме повеќе информации за овој модерен автомобил. Влогот е голем за Volkswagen кога станува збор за новото возило. ID.4 е дел од планот на компанијата за инвестиција тешка 11 милијарди евра за производство на електрични возила се до 2024 година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments