Второто продолжение од 5та сезона на Lucifer ќе дојде многу порано од очекуваното на Netflix

Второто продолжение од 5та сезона на Lucifer ќе дојде многу порано од очекуваното на Netflix

Lucifer се врати на Netflix со првата половина од 5та сезона минатиот месец. Сега по сите изгледи, втората половина од оваа сезона може да биде објавена многу порано од очекуваното. Netflix ја подели сезоната на 2 дела поради прекинување на снимањето предизвикано од коронавирусот.

Netflix не успеа да ја сними уште последната епизода од Lucifer. TVLine изјави дека последната епизода од 5та сезона се очекува да започне со снимање на 24 Септември и веднаш потоа да започне со снимање на 6та сезона. Почнувањето со снимањето порано од очекуваното ќе придонесе за објавување на вториот дел од 5та сезона на Netflix пред оргиналната дата на премиерата.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments