VW Touareg се збогува од дизел

VW Touareg се збогува од дизел

Германската компанија Volkswagen започнува проштална верзија на својот SUV Touareg, што ќе се збогува од големиот дизел V8 мотор понуден досега за моделот.

Тиражот на VW Touareg V8 Last Edition, како и целосното име на моделот, ќе се состои од 400 единици, кои ќе се продаваат по многу сериозна цена -104.361 евра.Ова е 2 пати повеќе од основната верзија на германскиот теренец.

Опремата на овој SUV вклучува LED предни светла, адаптивна суспензија и 21-инчни тркала со оригинален дизајн.Панелот за дигитални инструменти Innovision Cockpit е поставен во салонот, кој нуди различни опции за распоред.Оваа модификација е најсилна за моделот 4.0-литарскиот дизел V8 развива 425 КС. 

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments