Walking Dead завршува после 11тата сезона

Walking Dead завршува после 11тата сезона

Серијалот за зомби апокалипса базирана на стриповите на Robert Kirkman завршува во 2022 после 11 сезони. Но фановите не треба многу да жалат, бидејќи AMC најави spinoff серија за ликовите на Norman Reedus И Melissa McBridе – Daryl Dixon и Carol Peletier. Серијата, сеуште без наслов, се очекува да дебитира во 2023 по завршувањетп на Walking Dead.

Моменталниот спин-оф на Walking Dead – Fear the Walking Dead ја започнува својата 6та сезона на 11 Октомври, но креаторите изјавија дека нема само овие два спин-офа да бидат единствените проекти на франшизата.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments