Wonder Woman 1984 повторно се одложува

Wonder Woman 1984 повторно се одложува

Wonder Woman 1984, филм на Patty Jenkins, ја одложува својата премиера што беше закажана на 2 Октомври претходно годинава според Wall Street Journal. Според новите извори, филмот за DC хероината ќе биде презакажан за 25 Декември оваа година.

„Бидејќи знам колку е битно на фановите успешно да го донесеме филмот во кино салите, се надевам дека нема да се налутат што ќе почекаат малку подолго од очекуваното. Новиот датум за излегувањето на филмот е презакажан за 25 Декември и со нетрпение го очекувам“ изјави режисерот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments