Xbox Series X започнува на 10-ти ноември за 499 долари

Microsoft конечно официјално ја откри цената и датумот на објавување

По вчерашното официјално соопштение на Xbox Series S, Мајкрософт денес откри дека неговата конзола со знамен брод, Xbox Series X, ќе започне заедно со Series S на 10 ноември за 499 американски долари.

Како што беше објавено вчера, обете конзоли ќе бидат достапни и преку опцијата за финансирање на Microsoft Xbox All Access со сериите X и S што ви враќаат 34,99/24,99 долари месечно.

Microsoft сè уште не ги детализирал целосните спецификации на Xbox Series S, но знаеме дека конзолата ќе ги поддржува сите исти следни генерации како и нејзиниот поголем брат, вклучувајќи HDMI 2.1, брзина на рамки до 120fps, DirectX Raytracing и Variable Rate Shading.

Подолу ќе ги најдете потврдените спецификации на Xbox Series X.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments