И Xiaomi влегува во пазарот на телефони на преклопување!

Xiaomi додаде нов во патентите за телефони што можат да се преклопат. Марката, која интригираше со патентите на многу интересни модели, сега доби патент за телефон што може да се склопи, сличен на Samsung Galaxy Z Flip.

По Samsung и Huawei, многу брендови продолжуваат да работат за да бидат вклучени во трката за смартфони што може да се преклопат. Еден од производителите чие име најмногу го споменуваме во овој поглед е Xiaomi. Кинескиот производител веќе долго време добива патенти за многу различни смартфони што можат да се превиткуваат. Тешко е да се предвиди на кој од овие дизајни ќе наидеме уште, но како Samsung, и Xiaomi најверојатно ќе доаѓа со два различни смартфони што можат да се превиткуваат.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments