Xiaomi го претстави новиот POCO X3 NFC

Xiaomi го претстави новиот POCO X3 NFC

Искочи новиот модел на Xiaomi – POCO X3 NFC. Моделот се карактеризира со нова примарна камера од 64 мегапиксели со елегантен дизајн на задната страна од смартфонот. Преку тестирањето SAR беше утврдено дека батеријата на телефонот е со јачина од 5,160 мАh заедно со подршка од 33W брзо полнење.

Официјално беше откриено дека POCO X3 NFC ќе биде напојуван со последната генерација на Qualcomm Snapdragon 732G чипови. Резолуцијата на екранот изнасува 2400х1800, 240Hz брзина на вчитување на допирот. Цените за моделот ќе изнесуваат 229 евра за 64GB и 269 евра за 128GB.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments