Xiaomi го најави HyperCharge со брзина на полнење од неверојатни 200W!

Најавувајќи дека корисниците уште повеќе ќе го скратат времето на чекање во приклучокот, Xiaomi ја најави технологијата за брзо полнење Xiaomi HyperCharge 200W.

Производителот на паметни телефони, кој лансираше 120W технологија за брзо полнење со Xiaomi Mi 10 Ultra во август 2020 година, изјави дека со оваа технологија, батеријата со капацитет од 4.500 mAh ќе се наполни целосно за околу 20 минути. Компанијата, која исто така собори рекорд во брзо полнење, сега ја објави технологијата Xiaomi HyperCharge, која има брзина на полнење 200W. Во исто време, производителот на паметни телефони изјави дека го обнови рекордот што го сруши минатата година.

Изразувајќи дека со технологијата за брзо полнење HyberCharge 200W, корисниците ќе го скратат времето на чекање во приклучокот, компанијата за тестирање користи Xiaomi Mi 11 Pro, кој има батерија од 4.000 mAh на видеото што го објави. Како резултат на овој тест, се вели дека батеријата од 4.000 mAh на Mi 11 Pro достигнува 100 проценти за само 8 минути со технологијата HyperCharge 200W.

Тестирајќи ја технологијата за брзо полнење 120W на истото видео, компанијата изјави дека Mi 11 Pro со батерија од 4.000 mAh се полни 100 проценти за 15 минути.

Сè уште не е споделен јасен датум за тоа кога ќе биде достапна тековно тестираната технологија за брзо полнење HyperCharge. Сепак, се проценува дека оваа технологија за полнење ќе биде претставена со следните телефони од серијата Mi.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments