Xiaomi Mi 11 ќе биде првиот телефон со процесорот Snapdragon 888!

Првиот телефон со процесорот Snapdragon 888 ќе биде серијата Xiaomi Mi 11.

Qualcomm на 1 Декември го објави предводникот, процесорот Snapdragon 888, кој се издвојува со своите карактеристики. Додека сите се прашуваме кои ќе бидат телефоните што ќе бидат напојувани од новиот процесор Snapdragon, денес беше објавен првиот телефон кој ќе биде напојуван со процесорот Snapdragon 888. Во дадената изјава официјално беше објавено дека првиот телефон со 888 процесор ќе биде серијата Xiaomi Mi 11.

Во овој дел, официјалните лица, кои се плашат да дадат какви било информации за тоа кога ќе биде претставен телефонот од новата генерација, изјавија дека првиот телефон што ќе се напојува со процесорот Snapdragon 888 ќе биде Mi 11.

Наведено е дека Mi 11, кој сигурно ќе го напојува процесорот од 5nm на Snapdragon, исто така, ќе доаѓа со 8 GB RAM меморија.

Покрај тоа, се наведува дека телефонот на новата генерација на Xiaomi има и ултра-широк агол камера од 48 MP. Исто така, се наведува дека Mi 11 ќе им понуди сериозни новини на корисниците во снимањето видео.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments