Xiaomi Mi 11 Ultra најавен со најдобра камера за паметен телефон во светот!

Xiaomi го најави Mi 11 Ultra, кој докажа дека има најдобра камера за паметни телефони победувајќи ги сите свои конкуренти на DxOmark. Можеме да кажеме дека Mi 11 Ultra ги покажува најдобрите перформанси на мобилната камера во светот, барем за момент.

Xiaomi, кој организира нов настан за лансирање во својата татковина Кина, исто така го најави Mi 11 Ultra, најамбициозниот модел во серијата, заедно со Mi 11 Pro, најновиот член на семејството Mi 11. Иако новата Mi 11 Ultra нуди слични карактеристики со Mi 11 Pro, се чини дека во некои моменти е повеќе „премиум“ телефон. Најмногу уникатна карактеристика на Mi 11 Ultra е неговата блескава камера со својата изведба.

Кога се гледа однапред, Mi 11 Ultra изгледа скоро исто како Mi 11 Pro, а кога ќе го свртиме грбот, тој открива сосема поинаква слика. Паметниот телефон, кој има модул за камера, скоро двојно поголем од Mi 11 Pro, го поддржа овој раст во големина со зголемување на перформансите. Бидејќи барем според DxOmark, Mi 11 Ultra ја има најдобрата камера за паметни телефони во светот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments