Xiaomi најавува четиристран закривен екран!

Xiaomi го најави својот концептен телефон со закривен четиристран екран и без точка за поврзување со објавувањето на блогот што го објави денес.

Xiaomi додаде нов во своите концептни телефони. Компанијата, која претходно претстави интересни концептни телефони, сега излегува со закривен екран од четири страни.

Најавувајќи многу интересен дизајн на паметни телефони, компанијата наведува дека овој екран со водопади, кој е закривен од четири страни, има кривини од 88 степени. Сепак, телефонот, кој нема никакви засеци на екранот и рамки, се вели дека вклучува трета генерација на технологија на камера под-екран.

Во исто време, концептниот телефон на Xiaomi нема никакви физички клучеви или порти. Во овој поглед, концептниот модел, кој се разликува од паметните телефони на пазарот, ветува комплетно нова генерација на паметни телефони што зборува Xiaomi. Во овој дел, се наведува дека телефонот, за кој се вели дека има технологии како што се eSIM и читач на отпечатоци вградени во екранот, исто така, ќе им понуди многу нови функции на корисниците.

Покрај тоа, Xiaomi подвлекува дека доби 46 различни патенти за овој модел. Ова значи дека Xiaomi може да го претстави овој концептен модел како комерцијален производ во блиска иднина.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments